»  » Panasonic Toughbook CF-AX2

Panasonic Toughbook CF-AX2

11,6 " Dotykový LCD
AKCE SUPER CENA

Další fotografie (2)

Sdílej   Share on FBShare on TwitterShare on G+Share on Pinterest
Kód:
P1467
Výrobce:
Panasonic
Stav:
Repasované zboží
Záruka:
13 měsíců
Dostupnost:
ihned k odběru
Skladem na prodejně Brno Cejl: ano
9 668 Kč
včetně DPH

7 990 Kč
bez DPH
ks
Přidat produkt k porovnání

 

Panasonic Toughbook CF-AX2

 Intel Core i5-3427U 1,8Ghz, 4 GB RAM, 128GB SSD, 11,6" HD LED 1366x768 dotykový, Intel HD 4000, WIFI, BT, Webcamera, Windows 10 Professional 64bit.  

 Móda tenkých notebooků ovlivnila také výrobce čistě pracovních modelů pro speciální nasazení, jako je Panasonic. 11,6'' model CF-AX2 je mezi ToughBooky jedním z nejtenčích a jeho dotykový displej lze díky speciálním kloubům přetočit o 360° do režimu tabletu. Na rozdíl od běžnějších konkurentů má všechny běžné konektory včetně VGA a LAN.

Notebooky Panasonic ToughBook možná dnešnímu běžnému spotřebiteli tolik neřeknou, v obchodech s počítači je totiž neuvidíte. Jde o speciální přístroje, které se používají ve firmách v provozech, kde jsou na notebook (případně tablet) kladeny specifické nároky, které běžně dostupné modely nesplňují. Nejčastěji jde o požadavky na výbavu, zabezpečení a odolnost, ale může jít i o dodatečné certifikace (například pro zdravotnictví). Díky tomu mají ToughBooky svou klientelu, která je ochotna zaplatit vyšší cenu vztaženou právě k těmto specifikům a menšímu objemu výroby.

ToughBook CF-AX2 není tím nejodolnějším z nabídky Panasonicu. Jde o lehký nástroj pro pracovníky, kteří v terénu potřebují pořizovat data. Kvůli tomu je kladen velký důraz na minimální hmotnost a celkové rozměry počítače. Díky kompaktnímu designu lze z notebooku přetočením víka o 360° snadno udělat tablet snímající dotyky prstů.

Vzhledově jsou si všechny ToughBooky velmi podobné. Základna a vnější část víka jsou tvořeny stříbrnou slitinou a na dotyk příjemným matným povrchem. Vnější část víka je tradičně překryta černým plastem. Za charakteristický prvek designu lze považovat i zeleně podsvícený posuvný vypínač na čelní hraně. Model CF-AX2 sice není tak tenký jako spotřební tenké notebooky, ale je to dáno právě upřednostněním funkčnosti před líbivostí. Základna je pouze tak tlustá, jak je potřeba pro všechny konektory. Ve skutečném provozu totiž není prostor pro nošení jakýchkoli redukcí a všechny porty musí být v plné velikosti, jak se běžně používají. Lehce industriální vzhled působí v tomto případě velmi pěkně a díky světlému provedení i zajímavě.

Mechanické provedení je na špičkové úrovni. Základna je pevná navzdory použití lehčích materiálů, které bývají pružné. Pružnost je znát až u víka, které se určitě nedá označit za pevné jako kámen. Při silném zatlačení na některá místa dochází k mírnému vlnění barev na displeji. Rozprostřený tlak na vnější stranu by mělo víko snést velký. Vezmu-li v potaz hmotnost a zpracování konkurenčních notebooků, vychází CF-AX2 dobře. Nicméně není to jeden z těch notebooků, u kterých by se dalo bez obav šlapat po víku a displeji.

Víko je se základnou spojeno dvojitými klouby, které umožňují vyklopení do úhlu 360° pro použití v režimu tabletu. Jde o nejjednodušší konstrukční mechanismus pro vytvoření konvertibilního notebooku s ohledem na minimální navýšení celkové hmotnosti. Klouby mají tužší chod a jednou rukou víko otevřete maximálně do úhlu 30°. Dále si již musíte pomoct přidržením základny, aby se dále nezvedala s víkem.

Při překlopení do 360° se víko magnetem přitiskne k základně a nemá tendenci se od něj odchlipovat.

Co se týká výbavy, patří CF-AX2 mezi ty obdařenější kousky v rámci úhlopříčky 11,6“. Po levém boku jsou přístupné oddělené konektory zvukové karty (vstup, výstup), čtečka paměťových karet SD XC (karta z ní nepřesahuje), obrazový výstup VGA, gigabitová síť LAN a zdířka napájení. Po pravém boku výbavu doplňuje dvojice USB 3.0 s digitálním výstupem HDMI. Vše potřebné je tedy vždy připraveno bez nutnosti nosit redukce.

Zajímavá je na počítači jeho hmotnost. Váží pouhých 1,15 kg a v zavřeném stavu má rozměry 288 x 194 x 18,5 mm. Je tedy opravdu kompaktní a v terénu se při práci nepronese. Právě hmotnost je jeho velkou výhodou proti větším ToughBookům. CF-AX2 je nejlehčí klasický notebook s dotykovým displejem a plnohodnotnou klávesnicí v rámci řady ToughBook.

Napájecí adaptér má výkon 80 W, což je mnohem více, než je u takového notebooku potřeba. Adaptér spolu s třížilovou přívodní šňůrou váží 467 g.

Omezený prostor základny nebylo možné využít klávesnicí až do krajů. Po stranách musely zůstat mezery kvůli zvýšení pevnosti a výsledkem je poměrně stísněná klávesnice, jejíž klávesy nemají plnou velikost. Některé klávesy ve spodní řadě a vpravo od písmen jsou navíc ještě zúžené. Přesto se našlo dost prostoru, aby se horní řada kláves F1-F12 mohla rozdělit mezerami do bloků po čtyřech.

Panasonic má ve svém rozložení několik specifických prvků. Jde především o klávesy Insert a Delete vpravo od klávesnice, což je pozůstatek z dávných dob, kdy tyto klávesy bývaly ve spodní řadě ještě na klasických počítačích (80. léta). Další specialitou je klávesa Home, která v kombinaci s Fn slouží jako End.

Na rozdíl od jiných modelů od Panasonicu tento ToughBook nepodporuje psaní čísel na zástupném numerickém bloku pouhým držením Fn. Tato volba v nastavení BIOSu chybí. Aktivace zástupného bloku probíhá přepínáním klávesy NumLock, která je naštěstí vyvedena samostatně a ne jako obouruční kombinace s Fn.

Mechanika kláves je mělčí, ale jistota stisku je lepší než u většiny spotřebních modelů s mělkou mechanikou. Mnohem větší problém je zprvu menší velikost kláves. Chvíli jsem se trápil s přehmaty, ale stačilo několik hodin používání, abych začal psát normální rychlostí. Na zmenšené podpůrné klávesy se však zvyká hůř a budete si muset vypomáhat občasným podíváním, kde která klávesa vlastně je. Nakonec ovšem musím říct, že při prvním setkání jsem očekával, že bude klávesnice horší. Psát jsem se naučil téměř plnou rychlostí a necítil jsem se příliš omezen.

Klávesnice má anglické potištění kláves. V systému si samozřejmě můžete nastavit české rozložení, ale ToughBooků se u nás prodává příliš málo, aby se výrobci vyplatilo zadávat do výroby klávesy s českými popiskami.

Zámky klávesnice jsou indikovány v prostoru pod tlačítky touchpadu. Další indikační prvky jsou na čelní hraně, kde najdete zeleně svítící posuvný vypínač, indikační diody stavu obou baterií a pevného disku a tři tlačítka pro regulaci hlasitosti spolu s uzamykáním otáčení displeje podle naklonění. Tato tlačítka jsou určena pro použití v režimu tabletu. Nad displejem je doplňuje nenápadné tlačítko s logem Windows, které funguje jako stejnojmenná klávesa.

Touchpad je vybaven velkou dotykovou plochou a dvěma samostatnými tichými tlačítky s jistým stiskem. Jde o jeden z nejlepších touchpadů z posledních recenzovaných notebooků. Pracuje rychle a bez zpoždění a podporuje všechna běžná dotyková gesta. Elektronika touhpadu je od společnosti Synaptics.

Základní deska je postavena na čipové sadě Intel QM77, která podporuje korporátní technologie zabezpečení a vzdálené správy (Intel vPro). K desce je připájen úsporný dvoujádrový procesor Intel Core i5-3427U s výchozím taktem 1,8 GHz a režimem Turbo Boost do 2,8 GHz. Procesor podporuje virtualizaci včetně přímé virtualizace zařízení.

Operační paměť má velikost 4 GB (1333 MHz) a je celá integrovaná na desce. Připájené čipy jsou zapojeny v režimu dual-channel kvůli vyššímu výkonu. Žádné rozšíření ovšem není možné.

Při kancelářské práci a načítání programů se projeví spíše pevný disk. Zde je vložena SSD paměť do mSATA slotu (SATA-3) a notebook s ní nabízí 128 GB úložného prostoru pro systém a data. Použité SSD patří mezi výkonnější v rámci nabídky pro mSATA a reakce systému jsou díky němu okamžité.

Komunikační schopnosti počítače čítají všechno, co byste na cestách mohli potřebovat. Na desce je integrovaný čip gigabitového ethernetu od Intelu pro připojení kabelem. Bezdrátová karta Wi-Fi /n je taktéž od Intelu a zvládá pracovat v pásmech 2,4 i 5 GHz. Modul Bluetooth 4.0 není součástí Wi-Fi karty. Je samostatný a dodala ho Toshiba.

Matný displej s úhlopříčkou 11,6“ je překrytý matným průhledným plastem kvůli bezrámovému provedení (součást specifikace dotykových zařízení pro Windows 8). Tento displej disponuje standardním rozlišením HD (1366x768), které nabízí optimální velikost pixelů pro běžnou práci ve standardním prostředí plochy Windows, aniž by bylo nutné měnit DPI operačního systému.

Panasonic bohužel nesáhl po IPS panelu. Místo toho je zařízení vybaveno standardním TN panelem, který příliš nevyniká podáním barev, kontrastem ani vertikálním pozorovacím úhlem. Obraz působí lehce zašedle a vhodný je spíše a kancelářskou práci. Je to nejspíš dáno vrstvou pro zajištění lepší čitelnosti na slunci.

Tím se dostávám k výhodě použitého displeje, a tou je vyšší svítivost. Není tak vysoká, jako u některých jiných ToughBooků, ale překonává maximální jas běžných spotřebních notebooků. S maximálním jasem je displej CF-AX2 čitelný i venku na slunci. Nelze samozřejmě čekat zázraky, ale s jinými notebooky, které jsou často vybaveny lesklými displeji, je situace podstatně horší.

Grafické operace má v režii integrované grafické jádro Intel HD 4000, které si podle potřeby zabírá prostor v operační paměti počítače. V předinstalovaném operačním systému Windows 7 si při kancelářské práci bez připojeného monitoru řekne o 63 MB. Technologická podpora zahrnuje DirectX 11.0 a současnou akceleraci dvou Full HD videí v moderních formátech.

Externí zobrazovací zařízení lze připojit pomocí výstupů VGA a HDMI (1.4). S pomocí HDMI lze připojit monitor o rozlišení až 2560x1440. Oba výstupy mohou pracovat současně v režimu rozšířené plochy za předpokladu, že je vypnutý interní displej.

Kombinace bezdrátového adaptéru a grafického jádra od Intelu znamená také podporu bezdrátového přenosu obrazu i zvuku technologií Intel WiDi.

Multimediální funkce nejsou doménou tohoto ToughBooku. Dává to jasně najevo jediný reproduktor, který je umístěn vpravo od klávesnice a jeho zvuk je značně pod průměrem dnešních notebooků. Nehraje příliš nahlas a reprodukuje pouze vyšší frekvence.

Sluchátka a mikrofon lze připojit do dvou oddělených konektorů na levém boku. Z pravého boku lze vyvést digitální zvuk jako součást výstupu HDMI.

Integrovaná webkamera pořizuje fotky v rozlišení 1280x720, nicméně z kvality jde spíše o 0,3Mpix snímač (640x480) a následné roztažení výsledku. Aktivita webkamery je indikována zelenou diodou poblíž objektivu. Vedle webkamery je také mikrofon.

Notebook / počítač  je otestován, nainstalován operačním systémem Windows dle licenčního štítku COA  (umístěného u notebooku na spodní straně nebo pod baterii a u počítače z boku čí zadní straně)  a to  včetně kompletní instalace všech ovladačů. Českou diakritiku zdarma doplňujeme na klávesnici formou přelepek.U notebooku je napájecí adaptér  a kabel v ceně.

Na přání zákazníka může být  (při dodržení licenčních podmínek ) zdarma proveden  z  Windows 7  upgrade na Windows 10  více viz. Obchodní podmínky.

Sledujte nás nejen na našich webových stránkách, kde najdete veškerý sortiment od Eurotechu, který máme skladem, ale můžete nás i navštívit na facebooku EUROTECH.CZ
 
Přijď te k nám a nechejte si od našich kvalifikovaných prodejců poradit, jaký notebook nebo počítač je pro Vás ten nejvhodnější. 
 

Navštivte nás na naší prodejně v Brně na ulici Cejl 68. Skladem velké množství notebooku a počítačů DELL.

Parametry produktu
Procesor
Výrobce procesoruIntel
Typ procesoruIntel Core i5
Procesor další informace3427U
Frekvence procesoru1,8 GHz
Počet jader procesoru2
-
Operační paměť
Kapacita paměti4 GB RAM
Typ pamětiDDR3
-
Pevný disk
Kapacita disku 128 GB SSD
-
Displej
Úhlopříčka displeje11,6"
Rozlišení displeje1366x768
Povrch displejematný
Poměr stran displeje16:9
Displej dotykovýAno
Displej další informacepřeklápěcí do režimu tabletu
-
Grafická karta
Čip grafické kartyIntel HD Graphics 4000 dostupná paměť až 1792MB
-
Optická mechanikabez mechaniky
-
Rozhraní
Grafické rozhraníVGA, HDMI
LAN 1000 Mbit
BluetoothAno
WIFIIntel Centrino Advanced-N 6205
USB 3.02x
Čtečka paměťových karetSD
WebkameraAno
-
Operační systemUpgrade na Windows 10
Doplňky
Hlídání produktu
Zaslat dotaz

Myš Genius DX-110

Myš Genius DX-110

182 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

taška pro notebook do 15,6"

taška pro notebook do 15,6"

299 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

pouzdro pro notebook do 15,6"

pouzdro pro notebook do 15,6"

240 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

pouzdro pro notebook do 16"

pouzdro pro notebook do 16"

241 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit
Aktuální cena produktu je 9668 Kč
Oznámit, až cena klesne pod
Kč s DPH
Oznámit každou změnu ceny
Oznámit, až bude zboží skladem
Váš email
Více informaci obratem - pokud si přejete obdržet další informace, které jste zde nenašli, uveďte svůj kontakt a my se vám ozveme.
 
Opište kód
 
Doplňky
Myš Genius DX-110
Myš Genius DX-110
Klasická drátová optická myš se třemi tlačítky. Rozlišení optického senzoru myši je 1000 DPI a delká kabelu nabízí 1,5 m. Konektor myši je USB.   ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE   Rozlišení senzoru: 1000 dpi   Počet tlačítek: 3   Délka kabelu: 1,5 m   Hmotnost: 85 g   Barva: černá   Přijď te k nám
182 Kč včetně DPH
taška pro notebook do 15,6"
taška pro notebook do 15,6"
 stylová taška Esperanza  pro notebook do 15,6" . Získejte tašku  které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Zároveň je to praktický pomocník na cestování s notebookem  za skvělou cenu. Ideální pro notebooky 13" - 14"- max 15,6". Brašna má držadlo i popruh přes rameno. Umístíte
299 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 15,6"  za polovinu dohromady s notebookem
pouzdro pro notebook do 15,6" za polovinu dohromady s notebookem
  Zvýhodněná cena , možnost zakoupení jen při společném objednání s jakýmkoliv notebookem z naší nabídky.  Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jd eo  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro vyrobené  z vysoce kvalitního-3mm neoprenu. Použité mod
121 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 15,6"
pouzdro pro notebook do 15,6"
   Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jd e o  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro vyrobené  z vysoce kvalitního-3mm neoprenu. Použité moderní materiály zaručují maximální ochranu proti prachu, vlhkosti, poškrábání či před jiným poškozením. S
240 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 16"  za polovinu dohromady s notebookem
pouzdro pro notebook do 16" za polovinu dohromady s notebookem
  Zvýhodněná cena , možnost zakoupení jen při společném objednání s jakýmkoliv notebookem z naší nabídky.  Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jde o  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro . Bezpečí vašemu přenosnému počítači zajistí toto pouz
128 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 16"
pouzdro pro notebook do 16"
   Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jde o  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro . Bezpečí vašemu přenosnému počítači zajistí toto pouzdro ATTACK Supreme Brown 15.4", do něhož se vlezou všechny laptopy, tablety i notebooky s úhlopříčkou až
241 Kč včetně DPH
Telefon: 545 246 111
Čeština