Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno
Přihlašovací heslo
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
Osobní údajeObjednávkyPorovnáníOblíbenéReklamaceOdhlášení
Zpět

Proč si vzít na dovolenou Macbook?Počítače z dílny Apple patří v segmentu elektroniky k velmi oblíbeným. Vzít si notebook na cesty se vám může vyplatit. A to včetně dovolené. Proč?

Bez notebooku se v soukromém i pracovním životě často již neobejdeme a trávíme s ním mnoho času. Nelze se tak příliš podivit nad tím, že mnozí z nás balí tento nástroj i do zavazadla na dovolenou.

Řada lidí vnímá dovolenou jako příležitost k určitému „digitálnímu detoxu“ a technologiím má tendence se vyhýbat, nicméně vzít si notebook s sebou se určitě vyplatí. Proč? A v čem vám může být nápomocný zrovna MacBook?

Proč se vyplatí vzít notebook s sebou?

  • zábava i na dlouhých cestách
  • snadné plánování cesty
  • vyřízení nutných pracovních záležitostí
  • úprava fotografií pro sociální sítě

 

Zábava i na dlouhých cestách

Zejména v případě, že vás čeká opravdu dlouhý let nebo například cesta vlakem, se vám bude hodit jakákoli možnost zábavy. S MacBookem můžete sledovat filmy, hrát hry nebo se podívat na internet.

Ve vlaku už Wi-Fi připojení zdarma nechybí, stejně tak řada leteckých společností dnes již standardně nabízí na mezikontinentálních letech Wi-Fi připojení a to dokonce v omezené formě i zcela zdarma.

Bát se toho, že by vám v průběhu cesty došla baterie, rozhodně nemusíte. Nové MacBooky Pro osazené čipy M2 Pro a M2 Max se totiž mohou pyšnit skutečně extrémní výdrží. Při přehrávání filmů se dostanete až na 22 hodin. Ohromující výdrž se ukrývá v malém těle, hmotnost jen o málo převyšuje hranici 2 kg.

Snadné plánování cesty

Rozhodli jste se cestovat takzvaně na vlastní pěst? Notebook vám na rozdíl od mobilu umožní vše pohodlně naplánovat. Seženete si tak ubytování a zjistíte možnosti zdejší hromadné dopravy. I v případě, že máte dovolenou zajištěnou, se vám bude zdroj informací hodit. Pohodlně se třeba podíváte na podmínky pro vstup na zdejší pamětihodnosti, jako je otevírací doba a výše vstupného.

Wi-Fi je dnes součástí nejen hotelových komplexů, ale i různých veřejných míst, jako jsou obchodní centra, prostředky hromadné dopravy, restaurace a kavárny. K internetu se tak pohodlně připojíte odkudkoli.

Obvykle bývají majitelé zařízení před touto možností varováni. Veřejná síť skutečně může představovat bezpečnostní hrozbu. Majitelé zařízení od Apple přitom nečelí kybernetickým útokům prokazatelně tak často jako ti, kteří mají svá PC vybavena systémem Windows. Systém macOS obsahuje mnoho funkcí, které vám napomohou chránit váš počítač a veškeré osobní údaje před škodlivým softwarem neboli malwarem.

Vyřízení nutných pracovních záležitostí

Dovolená by měla být dobou, kdy si odpočineme od pracovních povinností. Ne vždy ale tuto možnost máme. Mnoho z nás je na své pozici jen obtížně nahraditelných, případně kolegové nemohou v plné míře plnění veškerých úkolů zastoupit.

Někdy tedy nezbývá, než se i na dovolené věnovat práci, odbavit nejnutnější požadavky nebo alespoň odpovědět na dotazy e-mailem. A právě vlastní notebook vám může na cestách tyto úkoly usnadnit. Nezáleží přitom na tom, že se zrovna nenacházíte v kanceláři. Macbook vám poskytne veškerý komfort pro vaši práci odkudkoli.

Celá značka Apple je proslulá svým důrazem na design a uživatelskou přívětivost svých zařízení. Což platí také pro počítače. Ty byly navrženy tak, aby byly intuitivní a prakticky dobře použitelné.

Úprava fotografií pro sociální sítě

S bodem výše částečně souvisí i tento aspekt. Z dovolené si kromě zážitků zřejmě dovezete i řadu fotografií. A zatímco dříve je rodina a přátelé mohli vidět až v okamžiku, kdy se jim jako vyvolané fyzicky dostaly do rukou, dnes se podívají na sociální sítě.

Navíc se už řada lidí i v tuzemsku živí jako influenceři, případně alespoň svůj profil potřebují jako součást osobní prezentace například pro podnikání. Chtějí tedy komunikovat v reálném čase se svými sledujícími a usilují o to, mít na svém účtu hezké snímky.

A právě MacBook vám poskytne propracovaný software pro úpravu vašich fotografií. K nejlepším alternativám se řadí Luminar Neo nebo Apple Photos. MacBooky jsou navíc osazeny vysoce kvalitním Retina displejem zaručujícím vysoce přesné zobrazení barev.

Vysoká pořizovací cena MacBooku vás trápit nemusí

Značka Apple je známá hlavně jako producent prémiové elektroniky, čemuž plně odpovídá řada vynikajících funkcí i perfektní uživatelský zážitek z používání jejích výrobků. A počítat tak zájemci o pořízení MacBooku musejí i s nadstandardní cenou.