Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno
Přihlašovací heslo
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
Osobní údajeObjednávkyPorovnáníOblíbenéReklamaceOdhlášení
Zpět

Vyznáte se v zařízeních Apple?

Značka Apple je ve světě elektroniky pojmem. Pokud ale nepatříte zrovna mezi ortodoxní „jablíčkáře“, může pro vás být složité se v jejím sortimentu vyznat. Které produkty nabízí?

Vznik a historie značky Apple

Značka Apple byla založena v roce 1976. Klíčovými osobami byli Steve Wozniak a Steve Jobs, kteří se poprvé potkali už na Homesteadské střední škole. Třetím společníkem, který ale podnik záhy opustil, se stal Ronald Wayne.

Už za rok značka zažila další důležitý milník. V roce 1977 byl představen první prototyp osobního počítače, který byl nazván Apple II. Novinka vzbudila v rámci širší veřejnosti značnou pozornost a šlo o první krok na cestě firmy Apple za statusem renomované značky.

Zdroj: plu.edu

Průlomovým modelem se stal dále Macintosh z roku 1984. Záměrem bylo nabídnout uživatelsky přívětivý snadno ovladatelný stroj, který bude levný. Podařilo se a počítače se pod označením Macintosh vyrábějí v této společnosti dodnes.

Ne vždy ale měl Apple na růžích ustláno. V 90. letech jej doslova drtila konkurence Microsoftu. Návrat „otce zakladatele“ Stevea Jobse tak pro firmu znamenal velkolepé oživení, neboť Jobs sem přinesl svůj operační systém. Nové milénium pak definitivně vrátilo značce někdejší slávu, když zaznamenala komerční úspěchy s iPodem, iPhonem a iPadem.

Produktové řady značky Apple

Zejména uživatel, který se v sortimentu Apple příliš dobře neorientuje, může být zmaten rozdíly mezi iPhony a iPady.

V současné době značka vyrábí tři hlavní kategorie produktů, a to:

  • Mac
  • iPhone
  • iPad

Apple vyrábí také několik dalších produktů, které řadí do kategorie nositelných zařízení, domácnosti a různého příslušenství. Mezi tyto produkty patří řada bezdrátových sluchátek AirPods, přehrávače digitálních médií Apple TV, chytré hodinky Apple Watch, sluchátka Beats a chytré reproduktory HomePod Mini.

Mac

Mac reprezentuje rodinu osobních počítačů. Momentálně tuto produktovou řadu tvoří notebooky MacBook Air a MacBook Pro a stolní počítače iMac, Mac mini, Mac Studio a Mac Pro. Hlavní výhodou je především uživatelská přívětivost a také precizní minimalistický design hliníkového provedení.

Zdroj: pixabay.com

iPhone

Názvem iPhone se označuje řada chytrých telefonů společnosti Apple. Vybaveny jsou operačním systémem iOS. Přelomovým prvkem se především u těchto zařízení stala multi-touch obrazovka určená k ovládání gesty. Nejnovějšími iPhony jsou v roce 2023 iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

iPad

Pod označením iPad Apple prodává svou produktovou sérii tabletů, na kterých běží iPadOS . V současné době se skládá z základních modelů iPadů, dále z menšího iPadu Mini, vylepšeného iPadu Air a špičkového iPadu Pro. Určeny jsou primárně pro multimediální využití, uměleckou tvorbu, práci s dokumenty, videokonference a hraní her.

Síla Apple ekosystému spočívá v provázanosti aneb jak na propojení jednotlivých produktů

Apple se vyznačuje především uzavřeností celého ekosystému. To umožňuje výrobci velmi dobře optimalizovat hardware a software a zároveň to vede k vyšší úrovni zabezpečení. A jednotlivá zařízení spolu mohou následně i efektivně spolupracovat.

Provázat je můžete prostřednictvím funkce Kontinuita. Ta dokáže zajistit konkrétně propojení Macu, iPhonu, iPadu a Apple Watch. Stačí se na těchto zařízeních přihlásit pomocí svého Apple ID.

Zdroj: pixabay.com

To vám následně umožní využívat celou řadu funkcí, jako je například AirDrop. S jeho pomocí můžete bezdrátovou cestou posílat dokumenty, fotky, videa, webové stránky, polohy na mapě a další informace mezi iPhonem, iPadem nebo Macem poblíž.

Stejně tak díky AirPlay na Mac máte možnost sdílet, přehrávat nebo prezentovat obsah z jiného zařízení Apple na obrazovku Macu.

Jak ušetřit na nákupu zařízení značky Apple

Kromě výhod má Apple i nevýhodu: Je vnímán jakožto producent prémiových produktů. Pro řadu uživatelů je elektronika od této značky vnímána i jakožto reprezentant určitého statusu.

Odpovídá tomu i skutečnost, že vyloženě levné výrobky v portfoliu Apple jednoduše nenajdeme a ceny jsou zkrátka vyšší. Elektronika se navíc nezlevňuje a zboží z dílny kalifornského technologického giganta si svou hodnotu drží.

Z výše uvedených důvodů ale řada lidí přesto například o telefonu či notebooku s proslaveným logem nakousnutého jablka jednoduše touží. Svoje přání si i při omezeném rozpočtu splnit můžete.

Řešením je nákup repasovaných zařízení Apple. Repasovaná technika označuje jednoduše zboží použité. To je odkoupeno z původní společnosti, případně pochází z předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo jako vrácené v zákonné lhůtě.

Následně projde servisem a putuje ke koncovému spotřebiteli. Ten tak nakoupí za znatelně nižší ceny než v případě modelů nových. Zároveň je chráněn zákonnou záruční lhůtou v délce 12 měsíců.