Hlavní stránka » Notebooky » Dell Precision M4600 WIN10

Dell Precision M4600 WIN10

8GB RAM,
Nvudia quadro 1000M

Další fotografie (1)

Sdílej   Share on FBShare on TwitterShare on G+Share on Pinterest
Kód:
P2315
Výrobce:
Dell
Stav:
Repasované zboží
Záruka:
13 měsíců
Dostupnost:
ihned k odběru
Skladem na prodejně Brno Cejl: ano
8 942 Kč
včetně DPH

7 390 Kč
bez DPH
ks
Přidat produkt k porovnání

Notebook Dell Precision M4600

Notebook Dell Precision M4600 Intel Core i5-2540M 2,6Ghz, 8GB RAM, 320GB HDD , DVD-RW, 15,6" FHD LED 1920x1080,quadro 1000M WIFI,  Win 10 Prof. 64bit.

Základní popis

Model Dell Precision M4600 byl od počátku navrhován jako mobilní pracovní stanice světové třídy. Slučuje neuvěřitelnou výpočetní a grafickou rychlost s odlehčeným 15,6palcovým provedením, které si přesto zachovává odolnost

Do řady Precision spadají v rámci nabídky DELLu ty nejdražší notebooky a po boku řady Latitude jde o hi-end. Delší doby byly modely Precision pouze jinak vybavené Latitude (s lepšími procesory a certifikovanými grafickými kartami pro práci v profesionálních aplikacích), ale tato doba je dávno pryč a tato řada si žije vlastním životem.

Ještě v minulé generaci DELL nabízel několik barevných provedení. Dle konfigurátoru se zdá, že od nich upustil a zůstal pouze u černé barvy, kterou má i testovaný kus. Na rozdíl od řady Latitude, která přešla na líbivější vzhled , zůstává Precision velmi konzervativní, až téměř proti některých módním trendům notebooků posledních let.

Masivní tělo tvoří kombinace černých a tmavě šedých ploch z plastů (klávesnice a její okraj), kompozitních materiálů (opěrky rukou, rám LCD, boky) a lakovaného hliníku (vnější skořápka). Podobně jako volba materiálů dávají i ostře řezané tvary najevo, že jde o pracovní stroj, kterému jde hlavně o praktičnost a ergonomii. Vzhled je decentní a na své si přijdou především ti, kterým nevyhovuje, kam se design notebooků poslední dobou ubírá.

Mechanické provedení je na špičkové úrovni a nemám, co bych mu vytknul. Na druhou stranu od stroje v této ceně jsem nic jiného ani neočekával. Ač je počítač relativně těžký, základna se nekroutí ve chvílích, kdy jej otevřený zvednete za její roh. Víko je tak pevné, že se na displeji nezavlní barvy ani při velmi silném tlaku na jeho vnější stranu.

Klouby víka vystupují ze základy šikmo dozadu a mají omezený úhel otevření na 135°. Chod pantů je tužší, ale vyšší hmotnost notebooku zamezuje zvedání základny při otevírání víka jednou rukou.

Konektorová výbava odpovídá zaměření a čítá nadprůměrné množství rozhraní. Levý bok je vybaven tenkou optickou mechanikou, čtečkami ExpressCard, SmartCard a paměťových karet (SD, MMC), vstupem a výstupem zvukové karty, Firewire 400 a dvěma USB 2.0. Pravý bok je chudší a nese dvě USB 3.0 a digitální obrazový výstup DisplayPort. Konstrukce kloubů umožňuje osazení konektorů i zezadu, kde najdete mezi dvěma výdechy ventilace další obrazové výstupy (VGA a HDMI), LAN, kombinovaný port eSATA/USB 2.0 (eSATAp) a zdířku napájení.

Ve výbavě nechybí nic důležitého a výhrady nemám ani k rozložení konektorů. Pozitivně vnímám přítomnost staršího rozhraní Firewire 400 a dvojici digitálních výstupů, které eliminují potřebu nosit s sebou redukce (HDMI k televizoru a DisplayPort k velkému profesionálnímu LCD).

Výkonné komponenty a odolné provedení si vyžádaly kompenzaci v mobilitě. Zatímco půdorysné rozměry 376 x 258 mm odpovídají jiným 15,6" notebookům, tloušťka 36-39 mm je rozhodně nad průměrem. S tloušťkou si nezadá ani hmotnost 3,45 kg, která převyšuje některé 17" notebooky. Nicméně stále jsou rozměry na úrovni, která umožňuje rozumnou přepravu v batohu (brašně).

Značné navýšení cestovní hmotnosti může způsobit také dodávaný 210W napájecí adaptér, který váží včetně kabeláže dalších cca 800 g.

Klávesnice a ovládací prvky

Klávesnice od předchozích generací doznala několika změn v rozložení. Nově jsou Home/End hned vedle funkčních kláves a PgUp/PgDn u kurzorových šipek místo prostoru nad numerickým blokem. Ten vyplnily speciální klávesy pro zapnutí kalkulačky a ovládání multimediálního přehrávače. Jediným výraznějším neduhem pro některé uživatele může být stále chybějící klávesa kontextové nabídky mezi AltGr a pravým Ctrl, kterou DELL u svých nejvyšších řad ignoruje.

Klávesy mají standardní provedení s velmi dobrou mechanikou - stisk je jistý a hlučnost kláves minimální. Díky tomu se na klávesnici píše neskutečně pohodlně, což v horších světelných podmínkách ještě podporuje manuálně nastavitelné podsvícení (v pěti krocích).

Nad klávesnicí jsou pouze čtyři malá tlačítka - vpravo vypínač (jediný podsvícený) a vlevo regulace hlasitosti a ztlumení zvukového výstupu. Pod tlačítky jsou vlevo také bíle svítící indikační ikony práce disku, nabíjení baterie, stavu Wifi a Bluetooth a NumLocku (CapsLock má diodu přímo na sobě). Je pěkné, jak se DELL drží decentního designu s minimem rušivých elementů. Indikačních prvků není moc a mají optimální svítivost.

Nabíjení baterie a zapnutí lze vyčíst i ze zavřeného notebooku díky dvěma malým diodám na levém boku.

Řady Latitude i Precision mají ve všech svých modelech zdvojené ovládání kurzoru myši jak páčkovým zařízením (zde pointstick), tak i touchpadem.

Touchpad má velkou mírně zapuštěnou dotykovou plochu s povrchem, po kterém prst zlehka klouže a na kterém nejsou vidět otisky. Pod ním jsou tři měkká tlačítka s jistým stiskem a naprosto minimální hlučností. Tři tlačítka jsou specialitou pracovních stanic (kvůli některým CAD aplikacím) a u DELLu oceňuji, že prostřední tlačítko pointsticku a touchpadu se nastavuje odděleně (první slouží k emulaci kolečka myši, zatímco druhé jako klasické prostřední tlačítko). Celkově mám u touchpadu výhradu snad jen ke zpožděním snímání (byť malému). I přes tento nedostatek jej hodnotím jako velmi dobrý.

 

Displej a grafika

Často si můžete přečíst, že notebooky se nehodí na práci v grafických programech, kde záleží na přesnosti barev. Pro běžné notebooky to platí, ale vybrané přenosné grafické stanice zvládnou s přehledem i tuto činnost.

Displej má standardní úhlopříčku 15,6" s poměrem stran 16:9 a matnou povrchovou úpravu. Rozlišení je vzhledem k zaměření pochopitelně to nejvyšší - full-HD (1920x1080). Na rozdíl od běžných TN panelů je s grafickou kartou propojen rozhraním DisplayPort kvůli 10bit zpracování každé ze tří barevných složek (LVDS má pouze 6bit). Plného pokrytí barev NTSC lze dnes dosáhnout různými displeji notebooků, ale k čemu je plné pokrytí při nízké přesnosti, když pak mají všechny barvy velkou odchylku od originálu. Zde použitý panel výrazně předčí drtivou většinu nabídky a řadí se na špici.

Nvidia quadro 1000M s vlastní pamětí 1GB

Občas potřebují mobilní profesionálové nejvyšší možný 3D výkon, ale nechce se jim vláčet se s 17'' monstry. Důležitá je také optimalizace ovladačů a stabilita. A právě pro tyto uživatele představuje NVIDIA novou mid-level profesionální kartu Quadro 2000M.

Takovým zajímavým kompromisem je právě nová karta Quadro 1000M. Výkonem a vlastně i konstrukcí jde o „bratra“ herní grafiky GeForce 460M. Ovšem najdou se i změny, nejviditelnější v ovladačích, ale zde třeba i u paměťového systému. Důležité ovšem bude, jak spokojení budou zákazníci a uživatelé.

Jak již jsem naznačil výše, výkon není to nejdůležitější, co Quadro 1000M nabízí, ale rozhodně není zanedbatelný. Navíc se nějaké droboučké hodnoty ani nedají očekávat, od toho jsou karty NVS. S nejnovější generací karet Quadro přichází přečíslování (z hi-endových mobilních verzí zmizelo ozančení FX). Karta stejně jako GF 460M má 192 paralelních streamovacích jednotek, což není vůbec málo, ovšem na oplátku má TDP 55 W, což také není zase tak málo. Mimochodem, u obou čísel jde je o něco více než polovinu údajů nejsilnější karty v nabídce, Quadra 5000M. Z TDP lze také odvodit, že karta nebude vhodná pro malé a lehko přenosné notebooky, kde je výdrž na baterie velice důležitým a sledovaným elementem, ovšem do běžných 15'' 'workstation' notebooků umístit půjde.

Teď je čas na grafiku NVIDIA Quadro 1000M v číslech: karta podporuje DirectX 11 a Shader Model 5.0 i OpenGL 4.1. Výroba je prováděna 40nm procesem, lepší dnes používá vlastně pouze Intel pro svá dedikovaná řešení, neboť ta jsou přímo na destičkách procesorů (32 nm). Jádro obsahuje192 unifikovaných streamovacích jednotek, jádro běží na frekvenci 550 MHz, shadery pak na dvojnásobné, tedy 1100 MHz. Paměti jsou připojeny přes 128bitové rozhraní,

Ač jde o profesionální grafický čip, výkon ve hrách nijak nezaostává. Pohybuje se mezi GeForce GT555M a GTX460M, což znamená, že hry si zahrajete včetně těch nejnovějších a nejnáročnějších. U náročných her AAA jako Crysis 2 nepočítejte s plným rozlišením displeje - na 1920x1080 by to chtělo něco s 256bit paměťovou sběrnicí.

Multimedia

Nad klávesnicí jsou jasně identifikovatelné dva reproduktory skryté za drobnou mřížkou. Ty se mohou pochlubit relativně čistým zvukem zejména ve frekvencích pro lidský hlas a kvalitativně se řadí nad průměr běžných notebooků. Jejich slabinou je pouze nižší hlasitost.

Analogové výstupy jsou na levém boku počítače - výstup je stereofonní a vstup monofonní. Pro případ digitálního přenosu zvuku můžete vzít za vděk jedině výstupy HDMI a DisaplayPort, které nesou zvuk společně s obrazovou informací.

Zabezpečení

Precision M4600 spadá do nejvyšší třídy business notebooků v rámci nabídky DELLu. Nepřekvapí proto, že jsou schopnosti zabezpečení na špičkové úrovni a čítají v podstatě všechny technologie v běžně dostupných noteboocích.

Systém je vybaven čtečkou karet SmartCard (kontaktních i bezkontaktních), bezpečnostním čipem TPM pro uložení šifrovacích klíčů, čtečkou otisku prstů a procesorem schopným akcelerovat šifrování (AES-NI). V BIOSu lze znepřístupnit jednotlivé integrované součásti a konektory a samotný BIOS může být zabezpečen jak dlouhým heslem, tak i čtečkou otisků nebo SmartCard.

Pro nastavení zabezpečení je v předinstalovaných Windows připraven program DELL Data Protection Access. V něm lze formou průvodců jednoduše nastavit všechny základní technologie. Nechybí ani technologie proti krádežím. Notebook podporuje služby Computrace i Intel Anti-theft.

Chlazení a provozní hluk

Tak, jako jsem chválil dobře vyřešené chlazení u dříve testovaného Latitude E6320, musím jej pochválit i zde. Notebook má dva oddělené okruhy s vlastním chladičem i ventilátorem pro procesor s čipovou sadou a grafickou kartu. Masivní průduchy vzadu slouží primárně pro nasávání vzduchu, který je vyháněn perforovaným krytem dolů. Oba chladiče jsou schopny velké akumulace tepla, díky čemuž nemusí běžet ventilátory neustále.

Ventilátory mají oddělené spínací teploty - jeden se reguluje v závislosti na teplotě procesoru a druhý v závislosti na teplotě grafické karty. Spínací teploty lze pro oba současně změnit v rámci několika režimů chlazení. DELL pro uživatele připravil sadu profilů, které by měly pokrýt většinu potřeb (od tichého pro kancelářskou práci až po maximální běh ventilátorů ve chvílích, kdy je vyšší teplota nežádoucí).

Při kancelářské práci se ventilátor spouští jen nárazově po několika minutách, a ač není zrovna tichý ani v nejnižších otáčkách, jeho zvuk není rušivý. Kdo by zrovna potřeboval minimalizovat hluk (například při práci v tiché místnosti), může zvolit profil tichý, při kterém se notebook zvládne uchladit pasivně klidně hodinu (při nenáročných činnostech).

V zátěži se projeví vysoký výkon použitých komponent a ventilátory po chvíli jedou neustále ve vyšších otáčkách. Standardně má profil maximální výkon nastavené nejrychlejší úrovně běhu ventilátorů. Tím je možné udržet počítač na povrchu chladný i při té nejintenzivnější dlouhodobé zátěži za cenu mírně vyššího hluku.

Ventilátory jsou poměrně výkonné, a tak po ukončení zátěže dojde k ztišení (a snížení teplot komponent) do jedné minuty.

 

Notebook / počítač  je otestován, nainstalován operačním systémem Windows dle licenčního štítku COA  (umístěného u notebooku na spodní straně nebo pod baterii a u počítače z boku čí zadní straně)  a to  včetně kompletní instalace všech ovladačů. Českou diakritiku zdarma doplňujeme na klávesnici formou přelepek.U notebooku je napájecí adaptér  a kabel v ceně.
 
Sledujte nás nejen na našich webových stránkách, kde najdete veškerý sortiment od Eurotechu, který máme skladem, ale můžete nás i navštívit na facebooku EUROTECH.CZ
 
Přijď te k nám a nechejte si od našich kvalifikovaných prodejců poradit, jaký notebook nebo počítač je pro Vás ten nejvhodnější. 
 

Jistě si vyberete z naší pestré nabídky notebooků a počítačů od předních světových výrobců DELL.

Navštivte nás na naší prodejně v Brně na ulici Cejl 68.

Parametry produktu
Procesor
Výrobce procesoruIntel
Typ procesoruIntel Core i5
Procesor další informace2540M
Frekvence procesoru2,6 GHz
Počet jader procesoru2
-
Operační paměť
Kapacita paměti8 GB RAM
Typ pamětiDDR3
-
Pevný disk
Kapacita disku 320 GB
-
Displej
Úhlopříčka displeje15,6"
Rozlišení displeje1920x1080
Povrch displejematný
Poměr stran displeje16:9
Displej dotykovýNe
Displej další informace
-
Grafická karta
Čip grafické kartyNvidia quadro 1000M s vlastní pamětí 1GB
-
Optická mechanikaDVD-RW vypalovačka
-
Rozhraní
Grafické rozhraníVGA, HDMI
LAN 1000 Mbit
BluetoothNe
WIFIBroadcom 802.11n
USB 2.02x
USB 3.02x
Čtečka paměťových karetSD
e-sataAno
WebkameraNe
-
Operační systemUpgrade na Windows 10
Doplňky
Hlídání produktu
Zaslat dotaz

Myš C-Tech WM-01

Myš C-Tech WM-01

182 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

taška pro notebook do 15,6"

taška pro notebook do 15,6"

299 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

pouzdro pro notebook do 16"

pouzdro pro notebook do 16"

241 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit

brašna pro notebook do 15,6"

brašna pro notebook do 15,6"

299 Kčvčetně DPH

ihned k odběru

koupit
Aktuální cena produktu je 8942 Kč
Oznámit, až cena klesne pod
Kč s DPH
Oznámit každou změnu ceny
Oznámit, až bude zboží skladem
Váš email
Více informaci obratem - pokud si přejete obdržet další informace, které jste zde nenašli, uveďte svůj kontakt a my se vám ozveme.
 
Opište kód
 
 
Doplňky
Myš C-Tech WM-01
Myš C-Tech WM-01
Myš C-Tech WM-07, optická Připojení přes USB. Barva: černá   Přijď te k nám a nechejte si od našich kvalifikovaných prodejců poradit, jaký notebook nebo počítač je pro Vás ten nejvhodnější. Navštivte nás na prodejně Brno Cejl 68. Skladem velké množství notebooku a počítačů.
182 Kč včetně DPH
brašna pro notebook do 15,6" za polovinu při zakoupení s notebookem
brašna pro notebook do 15,6" za polovinu při zakoupení s notebookem
Zvýhodněná cena , možnost zakoupení jen při společném objednání s jakýmkoliv notebookem z naší nabídky.    stylová brašna  Vakoss   pro notebook do 15,6"  Ideální pro notebooky 13" - 14"- max 15,6". Brašna má držadla, popruh přes rameno a boční přídavnou  kapsu na suchý zip. Umístíte tedy jak n
160 Kč včetně DPH
taška pro notebook do 15,6"
taška pro notebook do 15,6"
 stylová taška  pro notebook do 15,6" . Získejte tašku  které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Zároveň je to praktický pomocník na cestování s notebookem  za skvělou cenu. Ideální pro notebooky 13" - 14"- max 15,6". Brašna má držadlo i popruh přes rameno. Umístíte do ní jak
299 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 16"  za polovinu dohromady s notebookem
pouzdro pro notebook do 16" za polovinu dohromady s notebookem
  Zvýhodněná cena , možnost zakoupení jen při společném objednání s jakýmkoliv notebookem z naší nabídky.  Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jde o  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro . Bezpečí vašemu přenosnému počítači zajistí toto pouz
128 Kč včetně DPH
pouzdro pro notebook do 16"
pouzdro pro notebook do 16"
   Speciální pouzdro, které ochrání notebook před drobným poškozením a škrábanci. Jde o  elegantní, funkční a stylové notebookové pouzdro . Bezpečí vašemu přenosnému počítači zajistí toto pouzdro ATTACK Supreme Brown 15.4", do něhož se vlezou všechny laptopy, tablety i notebooky s úhlopříčkou až
241 Kč včetně DPH
brašna pro notebook do 15,6"
brašna pro notebook do 15,6"
   stylová brašna  Vakoss   pro notebook do 15,6"  Ideální pro notebooky 13" - 14"- max 15,6". Brašna má držadla, popruh přes rameno a boční přídavnou  kapsu na suchý zip. Umístíte tedy jak notebook tak i napájecí zdroj, případně myš.  Popruh přes rameno : Ano Typ brašny Brašna na note
299 Kč včetně DPH
Telefon: 545 246 111
Čeština